bmg
08 آذر 1401 - 20:19

از فتح تهران تا ۱۳۰۴ بر آذربایجان چه گذشت

تبریز- چهارمین نشست از سری نشست های پژوهشی مصادیق تاریخی آذربایجان پیشرو در انقلاب در یکصدو پنجاه سال اخیر با موضوع « آذربایجان از فتح تهران تا ۱۳۰۴» برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی آقایاری، مسئول واحد پژوهش حوزه هنری استان با اعلام این خبر گفت: چهارمین نشست پژوهشی مصادیق تاریخی آذربایجان پیشرو در انقلاب با موضوع «آذربایجان از فتح تهران تا ۱۳۰۴» با حضور و سخنرانی دکتر جواد ابوالحسنی در محل اتاق جلسات هیئت رئیسه دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز رأس ساعت ۱۵ در روز چهارشنبه ۹ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

افزود: در این نشست مسائل تاریخی آذربایجان در بازه زمانی که مشروطه خواهان تهران را فتح کردند تا سال ۱۳۰۴ شمسی که رضا شاه به سلطنت رسید، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه نمود: حوزه هنری استان آذربایجان شرقی چشم انداز سند تحولی خود را روایت و ثبوت آذربایجان پیشرو در انقلاب بر مبنای غیرت و تدین قرار داده است و به همین خاطر برای دست یافتن به این چشم انداز سلسله نشست‌های پژوهشی با عنوان مصادیق تاریخی آذربایجان پیشرو در انقلاب در یکصد و پنجاه سال اخیر تدارک دیده است تا در این نشست‌ها وجوه سیاسی پیشرو بودن آذربایجان در حوادث تاریخی بررسی گردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حضور برای عموم پژوهشگران و علاقمندان مسائل تاریخی آذربایجان آزاد می‌باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888991