bmg
15 بهمن 1401 - 15:32

پایان عملیات اسکان زلزله‌زدگان خوی/توزیع اقلام زیستی ادامه دارد

ارومیه - جمعیت هلال احمر کشور اعلام کرد، با برپایی ۱۰۰مین اردوگاه، عملیات اسکان زلزله‌زدگان در مناطق زلزله زده خوی امشب به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی مرادی‌پور معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این زمینه اظهار کرد: تا شامگاه امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱، با برپایی اردوگاه شماره ۱۰۰ به عنوان آخرین مکان اسکان اضطراری در شهر خوی، عملیات اسکان اضطراری به پایان می‌رسد اما کمک‌های معیشتی و غذایی با تلاش سازمان داوطلبان و خیریه‌های مردمی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تا شب گذشته ۸۵ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرهای خوی و فیرورق برپا شده بود که تعداد آن‌ها تا غروب امروز به یکصد اردوگاه می‌رسد که این اقدامات، نتیجه تلاش شبانه روزی یک هزار و ۱۰۰ امدادگر از ۱۱ استان کشور بوده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: توزیع پتو، وسایل گرم کننده و بسته‌های غذایی از روزهای گذشته در اردوگاه‌ها آغاز شده است.

وی یادآور شد: برنامه‌ریزی ما در عملیات اسکان اضطراری به این شکل بود که در شهر خوی و فیرورق برای حفظ امنیت در پس لرزه‌های احتمالی، افراد را در اردوگاه‌ها اسکان دادیم چون برپایی چادر انفرادی در کنار ساختمان‌ها و در کوچه و خیابان احتمال خطر به دلیل ریزش آوار را افزایش می‌داد اما در روستاها به دلیل وسعت باغ و زمین‌های پیرامون منازل، چادرها به شکل انفرادی در محوطه هر خانه برپا شده‌است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018591