bmg
27 آذر 1401 - 21:51

۹٠ هزار نفر فعال هنری ثبت شده در کشور داریم

تبریز- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۹٠ هزار نفر فعال هنری ثبت شده در کشور داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد هاشمی شامگاه یک شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: از جمله جاهایی که کمترین حاشیه در بحث انتصاب را داشتیم استان آذربایجان شرقی بود.

وی در خصوص تلاش‌های نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران امروزه به ایشان بسیار نیاز دارد چرا که حجت الاسلام آل هاشم برای اهالی تبریز و استان نعمت بسیار بزرگی است.

هاشمی در باب مسائل تمرکز زدایی گفت: مسئله تمرکز زدایی سیاست قطعی بوده و جزئی از تمرکز اصلی ما است و تلاش همه جانبه ای در این عرصه صورت می‌گیرد تا کار به استانی سپرده شود که توان انجام آن را دارد.

هم چنین وی در خصوص بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: سهم قسمت اداری ارشاد اسلامی از اعتبارات استانی تقریباً سه درصد بوده که برای استان آذربایجان شرقی اعتبار قابل توجهی اختصاص یافته است.

وی خطاب به سید محمد حسین بلاغی مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی عنوان کرد: میعاد، میثاق و عهد ما با شما همین دو ورق است با ۱۳ بند که شما را لایق این امر دانستیم و توقع داریم تا به بند بند حکم پایبند باشید و تمام پتانسیل خود را بسیج کنید، سنت حسنه بر پا بگذارید و به معنای واقعی خدمت کنید و از کارهای نمایشی عبور کنید و به سراغ کارهای ماندگار بروید.

هاشمی با اظهار اینکه ۹۰ هزار نفر فعال هنری ثبت شده در کشور داریم، گفت: اگر تعداد هنرمندانی که اسامی خود را در صندوق هنر به ثبت نرسانده‌اند را نیز به این تعداد اضافه کنیم حدود ۱۰۰ هزار نفر فعال هنری وجود دارد.

وی ادامه داد: افرادی که با بحث‌های هنجار شکنانه مواضع اغتشاش گرانه گرفتند نباید مارا از مسیر عدالت دور کرده و وظایف ما را نسبت به این ۱۰۰ هزار نفر هنرمند کمرنگ کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 918844