bmg
22 اسفند 1401 - 09:10

کاشت ۱۰۰ هزار نهال نویدبخش زندگی بهتر برای نسل آینده است

جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری «پویش صد» اعلام کردند:کاشت ۱۰۰ هزار نهال نویدبخش زندگی بهتر برای نسل آینده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران امروز در جریان برگزاری «پویش صد» که با هدف کاشت ۱۰۰ هزار اصله نهال در ۱۰۰ دقیقه برگزار شد، با توجه به گستردگی تغییرات اقلیمی در جهان بیانیه‌ای را خطاب به جامعه جهانی قرائت کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بدون شک تغییرات اقلیمی، گرمایش جهانی، حجم زیاد مهاجرت نگران کننده مردم در سراسر دنیا و عدم حفاظت بی رویه از محیط زیست و در نهایت عدم حکمرانی مناسب چالش‌هایی هستند که جوامع کنونی را تهدید می‌کنند.

جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان غیر دولتی و بین المللی یکی از وظایف اصلی اش افزایش تاب آوری مردم مخصوصاً در مناطق آسیب پذیر و انجام اقدامات بازدارنده در مقابله با اثرات تغییرات اقلیمی می‌باشد. در همین راستا ما به عنوان یک سازمان بین المللی در راستای کاهش اثرات تغییرات اقلیمی اقدام به کاشت ۱۰۰ هزار نهال با بهره گیری از اعضای سازمان جوانان نموده‌ایم.

این واضح است که ما نمی‌توانیم به تنهایی در مقابل این بحران‌ها بایستیم و بدون همکاری دیگر سازمان‌ها نمی‌توانیم این مشکلات را حل کنیم ما از جوامع بین المللی، دولت‌ها و سازمان‌های تصمیم گیر و تصمیم ساز و تک تک آحاد جامعه درخواست می‌کنیم قدم‌های خردمندانه‌ای در راستای حل چالش‌های حال و آینده بردارند. تنها در این صورت آسایش و آرامش نسل آینده تضمین خواهد.

ما می‌خواهیم با همکاری کمک و هماهنگی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با دیگر بازیگران صحنه بین المللی به ویژه دولتها گام‌های امیدوار کننده‌ای برای اصلاح و رسیدگی به این بحران‌ها برداریم. بی شک صدای متحد و پیشنهادات و اقدامات عقلانی مشترک ما می‌تواند نوید بخش زندگی بهتر برای نسل آینده و امروز باشد. ما به عنوان جمعیت هلال احمر مطمئن هستیم که صدای ما و جنبش ما به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌رسد جهانی که همه ما شهروندان آن هستیم و در این دنیا ما یک نژاد داریم، نژاد انسانیت، بنابراین بیایید آینده را یک صدا دریابیم.»

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089754